Theme Park Realistic Animatronic Dinosaur Costume Hidden Legs Velociraptor Costume
Especificação do produto
Local de Origem:
Zigong, China
Nome da marca:
Red Tiger
Certificação:
CE/FCC/RoHS
Número do modelo:
RT-DC-02
Quantidade mínima de pedido:
1 peça
Preço:
USD2180-2480
Condições de Pagamento:
T/T
Capacidade de fornecimento:
10 peças por mês
Detalhes do produto
Type:
Traje realístico do dinossauro
Weight:
18kg
Main Materials:
Aço, esponja, silicone, tecido, ventilador, tela, câmera, alto-falante
Customized:
Sim
Movements:
Pisque, abra a boca e ruge
Service Time:
6-8 horas
Descrição do produto
Theme Park Realistic Animatronic Dinosaur Costume Hidden Legs Velociraptor Costume
Product Description
| Weight | 18kg |
| Size | 4m long |
| Power | 12000mAh 12V battery |
| Service Time | 6-8 hours |
| Lead Time | 15-30 days or depends on order quantity |
| Movements | Blink, open mouth |
| Sound | Roaring sound |
| Main Materials | Steel, sponge, silicone, fabric, fan, screen, camera, speaker |
| Accessories | Adaptor, charger, repair parts |
| Warranty Period | 1 year |
| Packing | Bubble films wrap and plywood case |
Product details




Frequently Asked Questions
What is the MOQ of this product?
1 piece
Do you accept customization?
Yes. Please share your design pictures, size requirements, and application details. We will provide a customized proposal.
How about the production time?
15-45 days depending on order quantity.
What kinds of trading terms do you offer?
EXW, FOB, CIF, DDU, DDP.
Packing & Shipping
Each unit is protected with bubble film wrapping and secured in plywood cases. Shipping available by sea or air, with delivery times ranging from 10-60 days depending on destination and method.
relacionado produtos
Entre em contato com nossos especialistas e obtenha uma consulta gratuita!
Nossa Missão É Oferecer Boa Qualidade, Bom Serviço e Entrega Rápida Para Ajudar Nossos Clientes a Obter Mais Lucros